Ogrodzenia plastikowe kiedy skorzystasz.

ogrodzenia plastikowe Rodzaje ogrodzeń z tworzyw sztucznych

Istnieją cztery podstawowe rodzaje ogrodzeń z tworzyw sztucznych – z PCW, nylonu i polietylenu. Omówimy każdy z nich po kolei. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj nasz przewodnik po typach ogrodzeń plastikowych. Dowiedz się także, co każdy z tych materiałów oznacza dla Twojego domu. Następnie wybierz materiał, który najlepiej pasuje do Twojego budżetu i stylu życia. Oczekuje się, że rynek ogrodzeń plastikowych będzie rósł w tempie 5,69% CAGR w okresie objętym prognozą, od 2021 do 2028 roku.

Winyl

Ogrodzenia winylowe są popularne z wielu powodów. Nie wymagają one prawie żadnej konserwacji i wyglądają doskonale. Po zamontowaniu nie wymagają malowania ani bejcowania. Czyszczenie jest szybkie i łatwe. Ogrodzenie winylowe jest również odporne na plamy, więc można je utrzymywać w dobrym stanie przez cały rok. Ponadto winyl nie wymaga żadnej konserwacji poza rutynowym czyszczeniem. Ze względu na swoją trwałość ogrodzenia winylowe są doskonałym rozwiązaniem dla właścicieli domów z dziećmi i zwierzętami domowymi. Ponieważ ogrodzenia winylowe nie wymagają bejcowania ani malowania, nie ma obaw o drzazgi czy zadrapania.

Kolejną wielką zaletą ogrodzeń winylowych jest ich niski koszt. Są one często bardziej przystępne cenowo niż ogrodzenia drewniane, chociaż początkowy koszt instalacji będzie droższy. Ogrodzenia te wymagają jednak mniej konserwacji niż ogrodzenia drewniane, które mogą wymagać lat, aby zachować swój nowy wygląd. Ogrodzenia winylowe są również pięć razy bardziej wytrzymałe niż drewniane, więc można oczekiwać, że będą wyglądać doskonale przez wiele lat. Ogrodzenia winylowe są również bardziej wytrzymałe niż drewniane, więc nie trzeba się martwić o warunki atmosferyczne.

PCV

Jeśli szukasz nowoczesnego i trwałego materiału ogrodzeniowego, warto rozważyć instalację ogrodzeń z PCV na swojej posesji. Ten rodzaj ogrodzeń dostępny jest w wielu stylach i kolorach, a niektóre z nich naśladują nawet wyglądem ogrodzenia drewniane. W przeciwieństwie do drewna, PCV nie gnije i nie pęka, nie wymaga malowania ani uszczelniania. Oprócz trwałości, ogrodzenia z PCW są bardzo wytrzymałe. Dostępne są także w szerokiej gamie kolorów, w tym białym i brązowym.

W porównaniu z drewnem, ogrodzenia z PCV są bardzo łatwe w utrzymaniu i wymagają bardzo niewielkiej konserwacji. W przypadku uszkodzenia deski ogrodzenie z PCV wymaga jedynie wymiany uszkodzonych desek. Chociaż ogrodzenia z PCV nie wyglądają tak elegancko jak drewniane, są trwałe przez wiele lat. W przeciwieństwie do drewna, ogrodzenia z PCV nie wymagają malowania ani bejcowania, więc nie trzeba wydawać fortuny na ich konserwację.

Nylon

Istnieją dwa rodzaje ogrodzeń z plastiku nylonowego: otwarte i zamknięte. Nylonowe ogrodzenia plastikowe o otwartym splocie doskonale nadają się do zapewnienia prywatności, natomiast ogrodzenia plastikowe o zamkniętym splocie mogą stanowić osłonę przed wiatrem. Jeśli potrzebne jest ogrodzenie z ciemnym tłem, można użyć ogrodzenia zapewniającego prywatność. Jeśli szukasz atrakcyjnej opcji ogrodzenia, które będzie również odporne na działanie czynników atmosferycznych, spróbuj użyć ciemnozielonego lub czarnego ogrodzenia z tworzywa sztucznego Nylon.

Inną opcją jest ogrodzenie winylowe. Jest ono trwałe, nie wymaga bejcowania ani malowania. Jest również łatwe do czyszczenia i odporne na zarysowania. A ponieważ winyl jest nieporowaty, stanowi doskonały wybór dla dzieci i zwierząt domowych. Są one bezpieczne od drzazg. Są też odporne na różne warunki atmosferyczne. Nylonowe ogrodzenia plastikowe są doskonałym wyborem dla każdego środowiska zewnętrznego, ponieważ są odporne na działanie czynników atmosferycznych lepiej niż inne materiały.

Polietylen

Ogrodzenia z polietylenu to trwały i elastyczny sposób na otoczenie swojej posesji. W przeciwieństwie do innych materiałów, polietylen oferuje więcej możliwości dostosowania do indywidualnych potrzeb niż winyl. Oprócz wysokiej trwałości, materiał ten można poddawać recyklingowi, dzięki czemu stanowi on doskonały wybór dla osób dbających o środowisko naturalne. Ogrodzenia z polietylenu są idealne dla siedlisk o wysokim poziomie wód gruntowych. Nie należy się jednak martwić, jeśli posesja znajduje się na terenie podmokłym, ponieważ istnieje kilka innych typów ogrodzeń, które nie będą stanowić problemu.

W gospodarstwach rolnych często występują różne temperatury. Na południu kraju panują upały, podczas gdy w północnych stanach temperatury spadają poniżej zera. Ponadto na tych obszarach często dochodzi do ataków owadów i termitów. Ogrodzenia z polietylenu zapewniają doskonałą ochronę przed tymi czynnikami. W przeciwieństwie do drewna nie odbarwiają się z upływem czasu, a wielu producentów oferuje długie gwarancje na swoje produkty. Z tego powodu wiele osób wybiera ogrodzenia z polietylenu do swoich gospodarstw.

Woodgrain

Ogrodzenia PCV mogą przypominać strukturę drewna lub prawdziwe drewno. Ogrodzenia drewnopodobne można znaleźć w różnych stylach, kolorach i fakturach. Ten rodzaj ogrodzenia jest również bardziej przystępny cenowo niż większość innych typów ogrodzeń. Można uzyskać ogrodzenia o różnej wysokości, a także o różnej szerokości. Może to pomóc w dostosowaniu ogrodzenia i stworzyć niepowtarzalny wygląd. Aby dowiedzieć się więcej, czytaj dalej!

Jedną z zalet ogrodzeń z PCV jest ich wyjątkowa trwałość. W porównaniu z tradycyjnymi ogrodzeniami drewnianymi nie wymaga ono bejcowania ani wymiany desek. Co więcej, ogrodzenia z PCV nie wymagają ponownego barwienia ani malowania, co czyni je doskonałą inwestycją. W zależności od budżetu i gustu estetycznego można wybierać między ogrodzeniami z PCV i drewna. Ogrodzenia drewniane mogą być nieco droższe od ogrodzeń z PCW, ale są trwalsze i wymagają mniej konserwacji.

Kolejnym powodem, dla którego warto wybrać ogrodzenia winylowe z ziarnem drewna, jest ich niska konserwacja. Ogrodzenia te nie rdzewieją, nie korodują i nie przewodzą prądu. Są one również łatwiejsze do czyszczenia niż większość innych opcji ogrodzeń. Będą one trwać przez dziesięciolecia, jeśli będą odpowiednio pielęgnowane. W hrabstwie Westchester, gdzie zimy bywają srogie, ogrodzenia winylowe z ziarnem drewna są odporne na działanie żywiołów. A przy odpowiedniej konserwacji nie będą wymagały ponownego malowania, co oznacza, że pozostaną atrakcyjne przez wiele lat.

Koszt

Ogrodzenia plastikowe to atrakcyjny i niedrogi sposób ochrony posesji. Ogrodzenia te są łatwe w montażu, nie wymagają gotowania i są bardzo wytrzymałe. Wykonuje się je z winylu – formy cząsteczki etylenu. Ich przystępna cena i łatwość instalacji sprawiają, że są chętnie wybierane przez właścicieli domów. Jednak zanim się na nie zdecydujesz, musisz wziąć pod uwagę materiał. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tej niedrogiej opcji. Poniżej wymieniono niektóre z ich zalet.

Pierwszą zaletą ogrodzeń plastikowych jest to, że są one wytrzymałe, nie gniją i nie są niszczone przez szkodniki i robactwo. Ogrodzenia plastikowe będą również trwałe przez wiele lat, nie będą się kredować ani łuszczyć jak ogrodzenia winylowe. Kosztują one również znacznie mniej niż ich odpowiedniki z drewna lub winylu, co jest istotną zaletą. Ponadto, są o wiele łatwiejsze w transporcie. Lowe’s załaduje ogrodzenia plastikowe na przyczepę, więc wystarczy zapłacić za transport samochodem.

Obsługa techniczna

Istnieją pewne proste wskazówki dotyczące konserwacji, które można zastosować, aby zapewnić długotrwałą funkcjonalność ogrodzenia z tworzywa sztucznego. Sprawdzenie ogrodzenia pod kątem uszkodzeń lub plam ma zasadnicze znaczenie. Należy sprawdzić słupki, panele, sztachety poziome i bramy, aby określić zakres problemu. W zależności od stopnia uszkodzenia niektóre naprawy mogą być proste, podczas gdy inne wymagają usunięcia innej części ogrodzenia. Poniższe wskazówki to dobry początek.

Czyszczenie za pomocą myjki ciśnieniowej najlepiej przeprowadzać w chłodniejszym, bezwietrznym i nie bezpośrednio nasłonecznionym miejscu. Należy unikać czyszczenia, gdy powierzchnia jest gorąca lub sucha, a także unikać nawiewania strumienia wody na twarz. Raz w roku zalecane jest gruntowne czyszczenie. Wymaga to zastosowania wysokiej jakości roztworu czyszczącego. Następnie należy pozostawić ogrodzenie do wyschnięcia na powietrzu. W razie potrzeby proces ten należy powtórzyć. Pomoże to zapobiec blaknięciu i odbarwianiu materiału.