Istotnie rozgrywa się przywracanie danych z macierzy RAID 0,1

Przywracanie danych z macierzy RAID Główne wady testów odzyskiwania danych Raid

photo

RAID

Przywracanie danych z macierzy RAID Zanim spojrzymy na metodę odzyskiwania danych, ważne jest, aby zrozumieć, co to jest odzyskiwanie RAID. Pojedynczy komputer w grupie komputerów wykonujących równoległe zadania może ulec awarii w bardzo krótkim czasie, a wszystko to bez ostrzeżenia. Aby zapobiec tego rodzaju katastrofie, wiele komputerów umieszcza się w grupie, z których każdy posiada system nadmiarowy lub zapasowy. Zadaniem systemu odzyskiwania danych RAID jest szybkie odzyskanie wszystkich danych z jednego uszkodzonego lub zniszczonego komputera w przypadku awarii.

Przywracanie danych z macierzy RAID jaka skuteczność?

Gdy tylko wystąpi fizyczna lub logiczna awaria, użytkownicy powinni rozważyć możliwość odzyskania ważnych informacji za pomocą odzyskiwania danych metodą Raid. Przywracanie danych z macierzy RAID Większość ludzi myśli, że system kopii zapasowych po prostu przestanie działać, gdy cały komputer ulegnie awarii, ale nie zawsze jest to prawdą. Jeśli komputer jest poddawany konserwacji, może wystąpić awaria systemu chłodzenia lub skok napięcia w zasilaczu, co spowoduje uszkodzenie dysku twardego. W przypadku dobrego stanu zdrowia, większość systemów raid recovery jest w stanie szybko przywrócić dane.

Przywracanie danych z macierzy RAID 0+1 serwis.

Inną opcją odzyskiwania danych po awarii sprzętu jest striping danych. Striping nie jest zazwyczaj opcją odzyskiwania danych w przypadku awarii dysku twardego, ale jeśli dysk twardy jest reinstalowany i wyposażony w większą ilość miejsca, może być przydatny. Uruchamiając ten sam dysk w nowym dysku twardym lub gnieździe, można odzyskać wiele utraconych danych.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0+1 koszty i szanse.

Jeśli metoda odzyskiwania danych raid nie jest dostępna w przypadku awarii komputera, najbardziej logicznym rozwiązaniem jest utworzenie kopii lustrzanej dysku twardego. Lustra są w zasadzie lustrzanymi odbiciami dowolnego dysku twardego. Gdy poziom raid ulegnie awarii, jest to w zasadzie lustrzane odbicie wszystkich dysków twardych w systemie. Aby skonfigurować dysk lustrzany, użytkownik musi wykonać trzy kolejne kroki.

Po pierwsze, użytkownik musi określić, które dyski będzie chciał wykorzystać w kopii lustrzanej. Zazwyczaj jest to określane poprzez sprawdzenie informacji o dyskach twardych w BIOS-ie. Aby mieć pewność, BIOS powinien być sprawdzony przed użyciem jakiegokolwiek innego oprogramowania lub programów. Większość dzisiejszych usług odzyskiwania danych raid może być skonfigurowana z bardzo niewielką trudnością, a użytkownicy mogą łatwo tworzyć mirrory.

Po wybraniu dysków, nadszedł czas, aby rozpocząć formatowanie dysków. Użytkownik będzie musiał przenieść pliki startowe systemu operacyjnego na nowe dyski, a następnie sformatować nowe dyski. Gdy pliki startowe znajdą się na nowych dyskach, wszystkie inne dane znajdujące się w macierzach raid będą musiały zostać skopiowane na nowe dyski. Po zakończeniu kopiowania, oprogramowanie do odzyskiwania danych raid powinno być używane do reorganizacji ustawień raid. Po zakończeniu reorganizacji użytkownik nie powinien dodawać żadnych dodatkowych dysków. Następnie można użyć oprogramowania do odzyskiwania danych raid w celu sprawdzenia macierzy pod kątem ewentualnych błędów.

Przywracanie danych z macierzy RAID firma godna polecenia.

W przypadku wykrycia jakichkolwiek problemów, inżynierowie będą musieli uruchomić system operacyjny z dysku, na którym znajduje się prawdziwe lekarstwo. Stamtąd, inżynier powinien być w stanie zobaczyć system plików i sprawdzić, czy macierz RAID została fizycznie uszkodzona. W celu ustalenia, czy macierz została fizycznie uszkodzona, inżynierowie będą musieli uruchomić system operacyjny z innego dysku fizycznego, a następnie użyć czytnika OBD do sprawdzenia logów systemu. W celu określenia, które dyski rzeczywiście mają problemy, czytnik OBD powinien być w stanie wyświetlić listę dysków i ich problemów. Jeśli problemy są spójne w całej macierzy, to jest prawdopodobne, że problemy dotyczą samego oprogramowania do odzyskiwania danych Raid, a nie rzeczywistych macierzy raid.

Należy zauważyć, że główną wadą testowania z użyciem raidu jest sama ilość danych, które muszą być testowane. Jeżeli podczas testu wystąpi awaria, wtedy całe testowanie i zbieranie danych musi być rozpoczęte od nowa. Dlatego też te wady nie są ogólnie postrzegane jako główne wady testowania raid. Ważne jest, aby zauważyć, że nawet jeśli wady testów rajdowych są rzadkie, wciąż mogą się pojawić. Główną wadą testowania Raid jest możliwość uszkodzenia danych podczas procesu odzyskiwania danych. Zespół odzyskiwania danych powinien upewnić się, że integralność danych jest weryfikowana podczas procesu odzyskiwania danych.